Haber

Haftanın ilk iş gününde İstanbul’da trafik yoğunluğu yaşanıyor

İstanbul’da haftanın ilk iş gününde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle eğitime verilen aranın ardından okulların yeniden açılması nedeniyle yoğun bir trafik sıkışıklığı yaşandı.

Okulların açıldığı 20 Şubat Pazartesi günü Anadolu yakasında D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde de Avrupa’ya yoğun bir geçiş var.

D-100 Karayolu’nun Avrupa yakasında Haliç Köprüsü, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu Ankara’da çift yönlü ışık yoğunluğu gözleniyor. Hasdal mevkiinde TEM Otoyolu ve Eski Büyükdere Caddesi TEM Otoyolu katılım kısmında trafik yoğun.

Beşiktaş’ta Dolmabahçe’den Ortaköy’e giden sahil yolunda, Beşiktaş Meydanı ve Barbaros Caddesi’nde yoğun trafik var.

D-100 Karayolu Ankara istikametinde trafik Avcılar parsellerinden başlayıp Topkapı’ya kadar uzanmaktadır. Edirne istikametinde Esenyurt’tan başlayan yoğunluk Beylikdüzü’ne kadar devam ediyor.

Anadolu yakasında yoğunluk

Anadolu yakasında ise D-100 Karayolu Tuzla-Kartal, Maltepe-Kadıköy ve Bostancı-Göztepe’nin ortasında karşılıklı trafik yoğun.

TEM Otoyolu Samandıra kavşağı ile Çamlıca gişelerinin ortasında trafiğin adım adım ilerlediği görülüyor. TEM Otoyolu Ankara istikametinde Sancaktepe-Sultanbeyli ortasında yoğunken, Edirne istikametinde Sancaktepe-Ataşehir ortasında trafik yavaş akıyor.

Ana arterler dışında Kadıköy Bağdat Caddesi ile Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’nin birbirine bağlandığı sokaklar da okul otobüslerinin etkisiyle kalabalık.

İstanbul genelinde metrobüs, metro ve İETT ve tramvay aktarma duraklarında da yolcu yoğunluğu yaşanıyor.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Yoğunluk Haritası bilgisine göre şehir genelinde trafik yoğunluğu 08.45 prestijiyle yüzde 74 olarak ölçüldü.

yunusemre-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu