Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kerem Aydınlar Camii’nde kılınan cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Doğru adaylar seçilecek. Bütün mesele ülke çapındaki seçimlerden en başarılı şekilde çıkmaktır.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Yerel seçimlerle ilgili gerekli tüm altyapı çalışmaları devam etmektedir. Başta ben olmak üzere tüm MKYK MYK üyelerim, milletvekillerim ve belediye başkanlarım Türkiye genelinde hazırlanan programlara göre göreve başladık. En ideal aday, tespitleri yaparak seçimden en başarılı şekilde çıkmaktır.

– Tarih şu anda net değil. İstihbarat liderim, Dışişleri Bakanım gerekli görüşmeleri yapıyor. Bu ziyaret Ağustos ayında gerçekleşecek.

– Putin ile yüz yüze görüşme Ağustos ayında bu ziyaretin gerçekleşeceğini düşünüyorum.

– (Tahıl koridoru) Bu konuda Rusya ile doğrudan aynı çizgideyiz. Rusya’dan Karadeniz koridoru ile gelecek tahılları una çevirerek fakir Afrika ülkelerine ve geri kalmış ülkelere ulaştıracağız. Şimdi bile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak bu adımları atmaya ve desteklemeye devam edeceğiz. Fransa’nın bu çalışması ilk değil. Cezayir ve Ruanda’daki çalışmaları dünya rekorlarında. Fransa’ya altın ve uranyum sevkiyatını durdurdular. Bu ülkelere yıllarca yapılan zulmün ödülüdür. Biz de onlarla olumlu bağlarımızı sürdürmeye çalışıyoruz.

– Bu randevudan çok memnunum. Böyle bir kızın amiralliğe terfi etmesi büyük bir zevkti. Silahlı kuvvetlerde ilk kez böyle bir kızın albaylıktan amiralliğe terfi etmesi farklı bir şey. Onu tebrik ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu