Haber

Kayseri Büyükşehir’den iki yeni kütüphane

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘150. Yılda 150 Projesi kapsamında ‘kütüphaneler şehri’ olma kararlılığıyla hayata geçirilecek olan iki yeni kütüphanede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Eğitime büyük önem veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençleri her zaman öğrenmeye ve kendilerini geliştirmeye teşvik ederken, şehrin farklı noktalarında yeni kütüphaneler kazandırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içinde üretimine devam edilen kütüphane binası ve Yeşilhisar ilçesinde yeniden hayata kazandırılacak Yeşilhisar İlçe Halk Kütüphanesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman, Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aldemir ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ile birlikte üretimi hummalı bir şekilde devam eden iki kütüphanede incelemelerde bulundu.

MİLLİ BAHÇEDE KÜTÜPHANE İNŞAATI YÜKSELİYOR

Dünyanın sayılı şehir parklarından biri olacak Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin aynı zamanda kültür bahçesi olması için değerli bir proje olan İl Halk Kütüphanesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman, Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aldemir ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle inşaatı devam eden kütüphane binasının inşaatında incelemelerde bulundu. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde üretilecek.

Yapımı devam eden ve klasik kütüphane konseptinin dışında özel olarak tasarlanmış ortak toplanma alanlarına yer verilecek olan il halk kütüphanesinde her türlü detaya yer verilecek.

YEŞİLHİSAR İLÇE HALK KÜTÜPHANESİNDE SONA DOĞRU

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aldemir ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ile birlikte üretimin yapıldığı Yeşilhisar İlçe Halk Kütüphanesi’nde de incelemelerde bulundu. son aşamadadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle inşa edilen kütüphane, tefrişinin tamamlanmasının ardından çok kısa sürede hizmete açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu